dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
Blog > Komentarze do wpisu
8 kwietnia - przygotowanie do Motiva

Po 29 marca i spotkaniu Wirydarza o muzułmanach w Polsce, na świecie, stereotypach i zróżnicowaniu świata islamu (ogłoszenie poniżej), 8 kwietnia uzupełnimy tę wiedzę o informacje o Żydach w Polsce, na świecie, stereotypach i zróżnicowaniu ich świata.

Naszym gościem będzie Bella Szwarcman-Czarnota - specjalistka od kultury żydowskiej i dziennikarka miesięcznika Midrasz.

Przed spotkaniem zapoznajcie się z publikacją Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, znajdują się tam materiały przygotowane przez naszego gościa - to będzie dobra podstawa do zgłębienia naszego tematu i przygotowania do prac reporterskich.

A to wszystko pod kątem błędów jakie możemy popełniać pisząc o kwestiach żydowskich i muzułmańskich w czasie festiwalu filmowego Żydowskie Motywy (20-24 kwietnia), gdzie będziemy tworzyli gazetę festiwalową Motiv.

8 kwietnia przychodźcie z tekstami o Pikniku Naukowym o 17.20, poczytamy wcześniej.

Spotkanie 8 kwietnia to ostatni etap wstępu do redakcji tematyczych na Czwartkach, które będą pracowały pod okiem polisowych redaktorów nad konkretnymi tematami.

Zaproponowaliśmy następujące zagadnienia, wokół których mogą powstać redakcje:
- abolicja dla kary śmierci (w związku z działaniami grupy "Horyzont - przeciw karze śmierci"),
- kultura żydowska (w związku z Festiwalem filmowym Żydowskie Motywy)
- pisanie o nauce (w związku z czerwcowym Piknikiem Naukowym, możliwą wakacyjną współpracą z festiwalem Przemiany, Mediateką, która w czerwcu otwiera swoje centrum naukowo-multimedialne i wrześniowym Festiwalem Nauki).

Kolejne spotkania:

15 kwietnia - kolegium redakcyjne gazety Motiv

20-25 kwietnia - działanie gazety Motiv przy festiwalu filmowym Żydowskie Motywy

piątek, 26 marca 2010, jan_dabkowski

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Andżej, *.podlaczamy.net
2010/04/09 12:26:10
Całe spotkanie przebiegało w wykładowej formie choć p. redaktor chętnie udzielała odpowiedzi na wszelkie pytania. Wszystko to miało na celu wzbogacenie naszej wiedzy odnośnie tego czym jest żydostwo i kultura żydowska oraz na co należy zwrócić uwagę pisząc na żydowskie tematy.
Najważniejsze słowa padły na końcu kiedy to p. Bella Szwarcman-Czarnota, zapytana o czym należy pamiętać, mówi:
"Trzeba pamiętać, że żyd to bardzo zróżnicowany. Trzeba zobaczyć jego specyfikę, zobaczyć kim on jest, jakie prezentuje poglądy. Że to nie jest mityczny stwór, że to jest człowiek"
-
Gość: andżej, *.podlaczamy.net
2010/04/09 12:34:32
*w pierwszym zdaniu powinno być " bardzo zróżnicowany twór"