dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
Blog > Komentarze do wpisu
21 października - Czytanie newsów i fotografia newsowa

Na najbliższych warsztatach będziemy omawiali napisane newsy i oglądali zrobione fotografie (do tekstów lub osobne). Teksty będą czytane w małych grupach z polisowymi redaktorami.

O fotografii newsowej będzie mówił Filip Błażejowski z Agencji Forum.

Zadanie przed warsztatami, to dopracowanie newsa naszkicowanego w czasie poprzednich warsztatów lub napisanie nowego i wrzucenie go do komentarzy do poprzedniej notki. Temat, to zaobserwowane wydarzenie, usłyszana informacja z pogłębieniem usłyszanym od świadków i osób powiązanych. Krótkie teksty - do pół strony!
Przy okazji zbieranie materiałów do newsa można zrobić fotografie. Można też zrobić fotografię newsową do innego newsa niż opisany i potraktować jako osobny, fotograficzny news.

wtorek, 19 października 2010, jan_dabkowski

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/27 15:16:49
Hej,
nie było mnie na ostatnim spotkaniu i nie orientuję się, co trzeba napisać na ten czwartek. Czy w ogóle spotykamy się 28-go? Jeśli tak, to czym będziemy się zajmować?
Pozdrawiam
Agnieszka Czapla
-
Gość: wieczór, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/27 15:37:07
mam podobną zagwozdkę. z tego samego powodu. Jutro ma być o wywiadzie, tak?