dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
Blog > Komentarze do wpisu
Trzecie spotkanie - gościmy Annę Wacławik-Orpik, zaczynamy cykl o wywiadzie

Gościem najbliższych warsztatów (czwartek, 8 listopada) będzie Anna Wacławik-Orpik a spotkaniem z nią zainaugurujemy cykl poświęcony wywiadowi.

 Z wykształcenia archeolog, od wielu lat jest związana z radiem - od 1997 z Grupą Radiową Agory, gdzie pracowała w kilku stacjach muzycznych. Była dyrektorem programowym ROCKRADIA. Jako reporterka współpracowała z TVP. Od kilku lat jest dziennikarką Radia TOK FM. Z Andą Rottenberg prowadzi program poświęcony sztuce "Andymateria", a w niedzielne wieczory zaprasza gości na "Wywiad pogłębiony".

Interesuje się tematyką społeczną i psychologią. Pisała teksty dla miesięcznika EmFemme, Gazety Wyborczej oraz portali Tokfm.pl i Gazeta.pl. W 2011 roku otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii "Wywiad" za rozmowy z byłym wychowankiem domu dziecka i z pedagogiem z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Jest autorką książki "Życie - zderzenie czołowe", zbioru rozmów z księdzem Adamem Bonieckim, siostrą Małgorzatą Chmielewską, Evą Klonowski, Krystyną Starczewską i Andą Rottenberg.

Przed spotkaniem posłuchaj audycji i poczytaj rozmowy Anny Wacławik-Orpik

środa, 07 listopada 2012, klub.czwartkowy

Polecane wpisy