dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
sobota, 16 stycznia 2010
21 stycznia - Konsultacje tematowe i tekstowe

Koniec podstawowego kursu, kolokwia, sesja, ferie. Teraz czas na poważniejsze pisanie!

Co tydzień będzie dyżurował zespół polisowych redaktorów, będzie zaglądała Halina Bortnowska. To szansa na indywidualne przegadanie tematów i tekstów, ale też poznanie się i pogadanie o ważnych sprawach - zarówno warsztatowych, polisowych (np. jak można się włączyć w działanie Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy "Polis"), jak i życiowych. Wykorzystajmy to!

Możecie przynosić też:

- dalsze warsztatowe reportażowe sylwetki - opis osoby (wróćcie jeszcze do JHB i do TT i zobaczcie, jak oni to robią - próbowanie wzorowania na różnych reporterach nie zaszkodzi, a pozwoli wybrać najlepszy dla siebie styl) możecie je napisać kierując się wskazówkami z kartki, którą dostaliście na warsztatach.

W miarę możliwości do komentarzy pod tym postem wrzucajcie teksty, które przyniesiecie na konsultacje - będziemy mogli je wcześniej przeczytać i przemyśleć. Ale jak piszecie na ostatnią chwilę, to też przychodźcie.

Pod poprzednim postem wrzucajcie ciekawe myśli ze spotkanie z Teresą Torańską.

piątek, 08 stycznia 2010
14 stycznia - Teresa Torańska

Przed nami spotkanie z reporterką i specjalistką od wywiadu (szczególnie tego dłuuugiego) Teresą Torańską kontynuujemy cykl reportażowy.

Lektura obowiązkowa przed spotkaniem:  Jesteśmy. Rozstania'68 wydana przed Wydawnictwo Świat Książki.

Teresa Torańska       Teresa Torańska Jesteśmy

                    Fot. Maciej Zienkiewicz / AG

Przedsmak:

Wera wyjeżdża z Mrągowa

Do komentarzy pod tym postem wrzucajcie:
- ciekawe fragmenty z wywiadów (jak ciężko zdobyć Jesteśmy, to inne wywiady nie zaszkodzą - czytajcie, analizujcie - jak ona to robi)
- warsztatową reportażową sylwetkę - opis osoby (wróćcie jeszcze do JHB i zobaczcie, jak on to robi - próbowanie wzorowania na różnych reporterach nie zaszkodzi, a pozwoli wybrać najlepszy dla siebie styl) możecie je napisać kierując się wskazówkami z kartki, którą dostaliście na warsztatach.

Teresa Torańska uczestniczyła także w realizacji filmu Marii Zmarz-Koczanowicz Dworzec Gdański o tym samym temacie: