dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
piątek, 21 stycznia 2011
27 stycznia - przygotowanie do pisania z Magdaleną Grochowską
Na najbliższym spotkaniu gościem będzie Magdalena Grochowska, reporterka Gazety Wyborczej (tu kilka jej tekstów - poczytajcie!), laureatka Grand Press, autorka m.in. Wytrąceni z milczenia (zbioru portretów niepokornych przedstawicieli elity intelektualnej PRL), Jerzy Giedroyc - reporterskiej opowieści o środowisku skupionym wokół Giedroycia i pisma, które redagował przez 53 lata (więcej w tekście w GW). Przeczytajcie choć fragmenty ostatniej książki!

Porozmawiamy o warsztacie reportera, zabieraniu się do pracy, wybieraniu tematu, szukaniu bohaterów i researchu. Skonsultujemy nasze pomysły - przynosimy pomysły na tematy, bohaterów i związane z nimi sprawy, które chcielibyśmy opisać.
piątek, 14 stycznia 2011
20 stycznia - Klub Czwartkowy - film i dyskusja o relacjach polsko-niemieckich
Pokażemy film dokumentalny „Cicho, pod prąd” w reż. Tomasz Kycia i Robert Żurek, przedstawiający pionierów pojednania polsko-niemieckiego.

W dyskusji udział wezmą:
dr. Burkhard Olschowsky, Europejska Sieć Pamięć i Solidarność oraz Narodowy Instytut Kultury i Historii Niemców w Europie Wschodniej,
Rafał Rogulski
, doradca w biurze prof. Władysława Bartoszewskiego, pracownik Europejska Sieć Pamięć i Solidarność.
Halina Bortnowska poprowadzi dyskusję.
Rozmowa będzie dotyczyć pojednania obu narodów i szeroko pojętych wzajemnych relacji Polaków i Niemców.
niedziela, 09 stycznia 2011
13 stycznia - podsumowanie i planowanie
Podsumujemy dotychczasowe działania AD 2010, zobaczymy, czego jeszcze nam brakuje.
Potem zaplanujemy kolejny etap prac w czasie sesji i ferii wobec chęci i możliwości. Zaczynamy okres szlifowania warsztatu przed rozpoczęciem projektu Warszawiak 2011 z Instytutem Reportażu. Zaproponujemy też możliwości włączenia się w prace dziennikarskie w ramach konkretnych dziedzin tematycznych.