dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
poniedziałek, 30 listopada 2009
3 grudnia - Przygotowywanie "Domysłów"

Kontynuujemy czwartkowe przygotowania do tworzenia pisma Domysły - gazety festiwalowej przy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie".

Można dołączać do grupy warsztatowej!

Już 30 listopada rusza redakcja Domysłów, W tym pierwszym tygodniu będziemy w redakcji na pewno w godzinach 15-19. Więc jeśli tylko macie pomysły na tekst, pytania, sugestie, etc, zapraszamy w tych godzinach! Nasza redakcja mieści się w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, na V piętrze, w pok. 514. Korzystamy z uprzejmości Fundacji i nie chcemy zakłócać jej pracy, dlatego do redakcji będziemy wpuszczać na sygnał telefoniczny (raczej unikamy korzystania z domofonu - tylko w ostateczności, gdy zapomnimy zabrać ze soba komórki). Na drzwiach zawsze bedzie numer do osoby, która aktualnie jest w redakcji - wystarczy puscić sygnał, a ktoś z radoscią Was powita :)

W środę, 2 grudnia, o godzinie 18, także w Helsińskiej Fundacji Praw Czlowieka, ale tym razem na 6 piętrze, odbędzie się pierwsze zebranie redakcji! Będziemy się dzielić zadaniami redakcyjnymi, uzgodnimy ważne redakcyjne kwestie, przedstawimy się sobie nawzajem, etc!

niedziela, 22 listopada 2009
Spotkanie Wirydarza - poniedziałek, 23 listopada

Gośćmi Wirydarza o godz. 19 będą: Piotr Paziński i Adam Lipszyc. Podzielą się z nami swoim doświadczeniem - młodych Żydów dorastającyh w powojennej Polsce (w latach 70. i 80.).

Na godz. 18 zapraszamy chętnych do planowania spotkań i działań Wirydarza od stycznia 2010 r.

Więcej informacji na blogu Wirydarza

Tagi: Wirydarz
22:45, grupawirydarz , W wirydarzu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 listopada 2009
26 listopada - Tadeusz Sobolewski i recencja

Bierzemy na warsztat recenzję - a naszym gościem będzie Tadeusz Sobolewski, krytyk filmowy Gazety Wyborczej! Pod linkiem znajdziecie jego teksty (przeczytajcie też jak recenzent pisze o słabym filmie wielkiego reżysera) - poczytajcie przed spotkaniem, żeby poznać jego styl i móc zapytać o konkret!

Tadeusz Sobolewski

Fot. Maciej Zienkiewicz / AG

Zadanie - wprawka do pisania festiwalowego na festiwalu Sztuka Dokumentu, który właśnie się zaczął i potrwa do 30 listopada w Warszawie (wstęp za darmo!) - pójdziecie na festiwal, obejrzycie film czy cykl filmów i:
- opiszecie go, znajdziecie i opiszecie jego kontekst,
- pogadacie z gośćmi, widzami festiwalu, twórcami filmów. (może to być dodatek do pisania o filmie, może być coś oddzielnego).
 
Ci, co widzieli film   At the death house door  przed ostatnimi warsztatami, moga napisac o nim.
 
Dla chorych i wielce bez czasu pozostaje zadanie minimum - 3 konkretne pytania do naszego przyszłotygodniowego gościa.
 
Teksty i pytania wklejajcie do komentarzy pod tym wpisem najpóźniej w środę!!! Musimy mieć czas na czytanie i przesłanie ich gościowi - chce Was wcześniej poznać - pokażcie się z dobrej strony!

***

Tym spotkaniem zaczynamy czwartkowe przygotowania do tworzenia pisma Domysły - gazety festiwalowej przy Międzynarodowym Festiwal Filmowym "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie". Warsztaty przygotowujące redakcję do Domysłów organizowane wraz z Mediateką zaczynają się już w środę (25 listopada) i będą się odbywać do piątku codziennie w godz. 16-19 w sali czwartkowych warsztatów. W czwartek połączymy grupy.

poniedziałek, 16 listopada 2009
19 listopada - Czytamy wywiady

Dalsze ćwiczenia wywiadowe. Będziemy czytali i omawiali rozmowy zadane na ostatnich warsztatach. Koniecznie wrzucajcie je wcześniej w komentarze!

Zaczniemy dziś trochę wcześniej, bo już od 15.45 Halina będzie w sali konferencyjnej oglądać seans filmu At the death house door o karze śmierci. Zaprasza do towarzyszenia jej. To może być dobry wstęp do przygotowań do tworzenia gazety festiwalowej.

niedziela, 15 listopada 2009
KOMUNIKAT HALINY:
Dotyczy wtorku, 17 listopada!
Gorąco zachęcam do udziału w wieczorze promocyjnym książki - wyboru reportaży dokonanego przez Mariusza Szczygła. Będą autorzy tekstów. Słuchając ich, na pewno dużo mogą się dowiedzieć zarówno początkujący, jak i weterani naszych Warsztatów. Będzie też można - zapewne taniej - kupić książkę, która jest dla was podręcznikiem, do którego trzeba wracać co roku!
Spotkajmy się. Kto posiada, niech weźmie identyfikator POLIS lub IGF.
Niedługo zaprosimy Szczygła z asystą na rozmowę o książce JUŻ ZNANEJ, więc inną niż w ten wtorek.
Do zobaczenia!
(więcej argumentów w Myślenniku, na blox.pl).
 
1 , 2