dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
poniedziałek, 28 listopada 2011
1 grudnia 2011 r. promocja książki Haliny Bortnowskiej "Co to, to nie" w ŻIH
Żydowski Instytut Historyczny i Grupa Wirydarz zapraszają na promocję książki "Co to, to nie. Myślennik Haliny Bortnowskiej”. W programie spotkania: Czyje drzwi płonęły? - dyskusja na temat roli Kościoła katolickiego w kształtowaniu stosunków polsko-żydowskich.
środa, 23 listopada 2011
24 listopada - Spotkanie z Haliną Bortnowską wokół książki „Co to, to nie”

O warsztacie dziennikarskim i o tym, co od kuchni. Postaramy się odpowiedzieć m.in. na pytanie co gotowanie ma wspólnego z pisaniem i zastanowimy się wspólnie, jakie są cechy dobrej pracy. A co  dla Was jest w niej najważniejsze i dlaczego? Zastanówcie się już teraz. Inspiracji możecie szukać w książce.

wtorek, 15 listopada 2011
17 listopada o 17.30. - pokaz filmu "Życie toczy się dalej"

Wirydarz - grupa działania przeciwko antysemityzmowi i ksenofobii zaprasza na pokaz filmu Karin Kaper i Dirka Szuszies "Ale życie toczy się dalej" i dyskusję z Karin Kaper, reżyserką, producentką i jedną z bohaterek filmu.

Film opowiada historię trzech polskich i trzech niemieckich kobiet, przedstawicielek różnych pokoleń, których rodzinne losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą po zakończeniu drugiej wojny światowej. Każda z nich przez swoją historię wnosi osobisty wkład do tematu „ucieczka i wypędzenie”. Film o ojczyźnie, wojnie, życiu na obczyźnie i wpływie wielkich wydarzeń historycznych na losy małych ludzi.

Uwaga! Spotkanie rozpocznie się o 17.30.!

17:44, grupawirydarz , W wirydarzu
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 listopada 2011
3 października - Dziennikarz vs. wymiar sprawiedliwości
Dorota Głowacka z Obserwatorium wolności mediów w Polsce przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka opowie o tym, jak się ma wolność słowa w Polsce, o problemach dziennikarzy z prawem oraz o akcji "Wykreśl 212 kk".