dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
czwartek, 29 listopada 2012
Przed nami: spotkanie z Ewą Siedlecką


Gościem dzisiejszych warsztatów czwartkowych będzie Ewa Siedlecka, dziennikarka Gazety Wyborczej, laureatka wielu nagród m.in. Pióra Nadziei Amnesty International, Nagrody im. Dariusza Fikusa.

Dzisiejsze zajęcia będą wstępem do rozpoczęcia prac nad tegoroczną edycją gazety festiwalu Watch Docs - "Domysły".
11:13, klub.czwartkowy
Link Komentarze (1) »
środa, 07 listopada 2012
Trzecie spotkanie - gościmy Annę Wacławik-Orpik, zaczynamy cykl o wywiadzie

Gościem najbliższych warsztatów (czwartek, 8 listopada) będzie Anna Wacławik-Orpik a spotkaniem z nią zainaugurujemy cykl poświęcony wywiadowi.

 Z wykształcenia archeolog, od wielu lat jest związana z radiem - od 1997 z Grupą Radiową Agory, gdzie pracowała w kilku stacjach muzycznych. Była dyrektorem programowym ROCKRADIA. Jako reporterka współpracowała z TVP. Od kilku lat jest dziennikarką Radia TOK FM. Z Andą Rottenberg prowadzi program poświęcony sztuce "Andymateria", a w niedzielne wieczory zaprasza gości na "Wywiad pogłębiony".

Interesuje się tematyką społeczną i psychologią. Pisała teksty dla miesięcznika EmFemme, Gazety Wyborczej oraz portali Tokfm.pl i Gazeta.pl. W 2011 roku otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii "Wywiad" za rozmowy z byłym wychowankiem domu dziecka i z pedagogiem z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Jest autorką książki "Życie - zderzenie czołowe", zbioru rozmów z księdzem Adamem Bonieckim, siostrą Małgorzatą Chmielewską, Evą Klonowski, Krystyną Starczewską i Andą Rottenberg.

Przed spotkaniem posłuchaj audycji i poczytaj rozmowy Anny Wacławik-Orpik