dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
środa, 23 grudnia 2009
7 stycznia - Jacek Hugo-Bader o reportażu (wyjątkowo o 17.30!)

Już po rozdaniu dyplomów i nagród za działania w redakcji Domysłów (kto nie odebrał, nic straconego - jest szansa w styczniu!).

Teraz zaczynamy cykl reportażowy. Na pierwszym spotkaniu naszym gościem będzie reporter Jacek Hugo-Bader.

Najbliższe spotkanie wyjątkowo o 17.30!

Jak zwykle na początku każdego cyklu, można dołączać do grupy warsztatowej!

Żeby nieco poznać obycie reportera, możecie obejrzeć parę wypowiedzi wideo Jacka i posłuchać audycji Romka Kurkiewicza (naszego niedawnego gościa) Pod tytułem (między 0:38:00 a 1:02:30 nagrania) z jego udziałem w radiu Tok.fm. Lektura obowiązkowa przed spotkaniem:  Biała gorączka wydana przed Wydawnictwo Czarne.

Jacek Hugo-Bader Biała Gorączka

Wrzućcie do komentarzy pod tym wpisem swoje ulubione fragmenty lub ich opisy z namiarami na stronę! Możecie także już zamieszczać pytania do reportera Jak ktoś ma problem z dotarciem do książki, niech pisze - inaczej nie ma wymówek! 

Przedsmak lub aby zobaczyć uzupełniające teksty fotografie:

296 godzin

Maską w stronę wiatru

Psy Moskwy

Egzamin na świra

Skrawek nieba

Miss HIV

Rosja z wirusem HIV (w książce "Pole minowe")

Szamanka od pijaków

Biała gorączka czyli jak piją na Syberii

I jeszcze coś polskiego:

Madonny polskie (przy tym tekście współpracowała absolwentka zeszłorocznych Czwartków)

Walka klas trwa!
   

wtorek, 15 grudnia 2009
17 grudnia - Wigilia i zakończenia Domysłów!

Jak co roku, zapraszamy wszystkich na tradycyjne, przedświąteczne spotkanie "Polis". Złożymy sobie życzenia, podzielimy opłatkiem. Nie zabraknie mandarynek, gwiazd Haliny z życzeniami, które zawsze się spełniają i miłych gości-niespodzianek.

Rozdane zostaną też certyfikaty i nagrody dla redakcji Domysłów! Kto nie widział, niech zobaczy efekt dwutygodniowej pracy!
   
Przynoście słodkości, coś do picia i jedzenia.  

poniedziałek, 14 grudnia 2009
Spotkanie Wirydarza 14 grudnia - zmiana miejsca!

Miejsce dzisiejszego spotkania Wirydarza uległo zmianie:

zamiast spotkania z Miriam Gonczarską o Chanuce w Synagodze, spotkamy się z Miriam, Konstantym Gebertem i innymi w Gazecie Wyborczej - o 18.00.

więcej na: www.wirydarz.blox.pl

poniedziałek, 07 grudnia 2009
30 listopada-14 grudnia non-stop działają Domysły!
Redakcja Domysłów działa na całego w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, V piętro, pok. 514. Korzystamy z uprzejmości Fundacji i nie chcemy zakłócać jej pracy, dlatego do redakcji będziemy wpuszczać na sygnał telefoniczny (raczej unikamy korzystania z domofonu - tylko w ostateczności, gdy zapomnimy zabrać ze soba komórki). Na drzwiach zawsze bedzie numer do osoby, która aktualnie jest w redakcji - wystarczy puscić sygnał, a ktoś z radoscią Was powita :)

Do 13 grudnia trwa festiwal. Udział w pracach redakcji jest częścią warsztatów czwartkowych. Kto jeszcze tego nie zrobił, niech skontaktuje się z redakcją, przyjdzie tam od razu na  filmy i napisze teksty!

Szczególne znaczenie przy tworzeniu ostatecznego certyfikatu dokumentującego udział w warsztatach będzie miało aktywne działanie w czasie prac gazety!

To także szansa na spróbowanie pracy prawdziwej redakcji przed dalszymi działaniami warsztatowymi i wakacyjnymi praktykami w profesjonalnej redakcji.

sobota, 05 grudnia 2009
Spotkania Wirydarza - 7, 11 i 14 grudnia

7 grudnia w poniedziałek o 18.00. w Fundacji Helsińskiej - dialog chrześcijańsko-żydowski - jego historię i obecny stan - przybliżą nam Halina Bortnowska i Stanisław Krajewski.

11 grudnia w piątek o 18.00. Wirydarz będzie gościł w Beit Warszawa (ul. Wiertnicza 113).

o 18.00. Rabin Schuman będzie opowiadał o różnicach między judaizmem postępowym a ortodoksyjnym, również w aspekcie Chanuki
o 19.00. uroczyste rozpoczęcie obchodów Chanuki:
zapalenie światełek chanukowych, błogosławieństwo chanukowe, śpiewanie piosenek, opowiadania chanukowe, krótkie nabożeństwo szabatowe poświęcone Chanuce, chanukowa kolacja szabatowa obfita w latkes i smakowite pączki!

14 grudnia w poniedziałek o 18.00. w Synagodze im. Nożyków (ul. Twarda 6) Miriam Gonczarska przybliży nam kalendarz świąt żydowskich.

 więcej na www.wirydarz.blox.pl

 

22:46, grupawirydarz , W wirydarzu
Link Dodaj komentarz »