dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
poniedziałek, 20 grudnia 2010
Przerwa świąteczno-noworoczna
Spotkanie gwiazdkowe i podsumowanie "Domysłów" za nami. Teraz Święta i Nowy Rok. Spędźcie je w spokoju :)

Spotykamy się 13 stycznia 2011 i zaczynamy nowy program - szczegóły już niedługo!
czwartek, 16 grudnia 2010
16 grudnia - podsumowanie Domysłów i Wigilia polisowa
O godz. 17 spotkamy się w redakcyjnym gronie na podsumowanie "Domysłów".

O 18 ogólnopolisowa Wigilia. Zaczniemy od wręczenia nagród za "Domysły". Potem Halina rozda gwiazdy, będzie granie i śpiewanie, a także słodkości, które przyniesiemy :)
piątek, 03 grudnia 2010
3-12 grudnia - gazeta festiwalowa Domysły i Watch Docs

9 grudnia nie ma Czwartków, widzimy się za to codziennie na festiwalu i w redakcji Domysłów.

To już 10. edycja polisowej gazety na festiwalu filmowym Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Nazwa festiwalu się zmieniała i forma gazety też. W tym roku będziemy się starać o multimedialność, choć oczywiście będzie też co poczytać!

Program jest już na stronie Watch Docs. 2 grudnia spotkała się redakcja, ale jeszcze można się zgłaszać na domysly @ polis.org.pl

Niedługo będzie gotów grafik. Redakcja będzie czynna codziennie popołudniami w Fundacji Helsińskiej w trakcie trwania Festiwalu (3-12.12) w pokoju 601.

---------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do nowego rodzaju wydarzeń przygotowanych przez Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy "Polis" w czasie festiwalu - dyskusje:

1. Media. Rzetelność. Edukacja - Dyskusja na 15-lecie Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy „Polis”
 
Po filmie  poprzedzający dyskusję pokazuje starania palestyńskiej agencji informacyjnej Ma’an rzetelnego pokazywania sytuacji w regionie konfliktu. Paweł Smoleński (reporter „Gazety Wyborczej”, autor książki „Izrael już nie frunie”) skomentuje film i opowie o kontekście opisanej sytuacji. Prof. Janusz Grzelak (Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i University of Delaware, pierwszy redaktor naczelny „Polis – pisma o sztuce życia publicznego”) powie m.in. o języku dyskusji w polskich mediach i „Zmowie obywatelskiej. O szacunek w dialogu” – przedsięwzięciu, którego jest współinicjatorem. Halina Bortnowska (publicystka i animatorka warsztatów dziennikarskich „Polis”), Ewa Siedlecka (dziennikarka „Gazety Wyborczej” pisząca o prawie i prawach człowieka) i Jerzy Sosnowski (pisarz, dziennikarz Trzeciego Programu Polskiego Radia, współpracownik miesięcznika „Więź”) opiszą problemy z rzetelnością polskich mediów i wskażą sposoby ich rozwiązania, w tym w zakresie potrzebnej edukacji dziennikarskiej. Dyskusję poprowadzi Jan Dąbkowski (prezes Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy „Polis”).
 
Pokaz filmu oraz dyskusja we wtorek 7 grudnia 2010 r., godz. 17.30, Sala Laboratorium, CSW Zamek Ujazdowski (ul. Jazdów 2, Warszawa).
 
---------------------------------------------------------------------
 
2. Kara śmierci – z daleka i z bliska
 
Jak to możliwe, że w XXI wieku wciąż można w majestacie prawa ukamienować kobietę? Co świat (społeczność międzynarodowa, ale również ja i Ty) możemy zrobić w tej sprawie? Jakie znaczenie dla kamienowania kobiet w Iranie ma fakt, że kraje postrzegane jako demokratyczne i przestrzegające praw człowieka jak USA wciąż utrzymują w swym systemie karę śmierci?
 
Działająca przy„Polis” i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka grupa „Horyzont - przeciw karze śmierci” zaprasza na pokaz filmu „Women in Shroud" (polski tytuł „W całunie” o kamienowaniu kobiet w Iranie), a następnie na dyskusję „Kara śmierci - z daleka i z bliska”, w której udział wezmą: Halina Bortnowska (filozofka, teolożka, publicystka, animatorka przedsięwzięć społecznych), Farid Haerinejad (reżyser filmu) oraz Agnieszka Erdt (iranistka, Zakład Iranistyki UW). Spotkanie poprowadzi Adam Szostkiewicz (tygodnik „Polityka”).
 
Pokaz filmu oraz dyskusja w czwartek 9 grudnia 2010 r., Sala Laboratorium, CSW Zamek Ujazdowski (ul. Jazdów 2, Warszawa). Godz. 16.30 początek filmu, 17.50 początek debaty.

---------------------------------------------------------------------

16 grudnia - Wigilia polisowa

Podsumujemy Domysły, spotkamy się w dużym polisowym gronie, Halina rozda gwiazdy (będziemy je wycinać w czasie pracy Domysłów - zapraszamy do pomocy), będzie granie i śpiewanie :)

Do zobaczenia!