dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
piątek, 27 marca 2009
2 kwietnia - Z Haliną po Rzymie

Jak pewnie wszyscy wiecie, Halina wróciła z Rzymu. Na najbliższym spotkaniu obiecała podzielić się z nami wrażeniami i spostrzeżeniami z Wiecznego Miasta. Jako zapowiedź dwa zdjęcia:

Spacerkiem przez Włochy. Nie spodziewają się czekającego happeningu...


 
...w tym samym czasie, na warszawskim lotnisku.
 
 

 

10:27, lukasz.krzyzanowski
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 marca 2009
31 marca - seminarium w ŻIHu
Żydowski Instytu Historyczny zaprasza 31 marca o 18.00 na seminarium naukowe "Polacy i Żydzi. Karkołomna próba podsumowań". Rozmawiać będą profesorowie: Andrzej Chwalba, Jerzy Jedlicki, Jerzy Tomaszewski, Feliks Tych. Spotkanie poprowadzą Helena Datner i Piotr Weiser.

Żydowski Instytut Historyczny
ul. Tłomackie 3/5
www.jewishinstitute.org.pl
11:38, lukasz.krzyzanowski
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 marca 2009
26 marca - seminarium "Fakt vs opinia" i spotkanie poseminaryjne

Spotkanie będzie nietypowe, bo złożone z dwóch części:

 15.00-18.00 Seminarium zorganizowane przez Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce: Tłem seminarium będzie sprawa o ochronę dóbr osobistych Adama Michnika przeciwko Andrzejowi Zybertowiczowi dotyczącej wypowiedzi „Michnik wielokrotnie powtarzał – ja tyle lat siedziałem w więzieniu, to teraz mam rację”. Na konferencji wystąpią uznani dziennikarze, adwokaci oraz specjaliści z zakresu międzynarodowych standardów ochrony wolności słowa i mediów. Więcej informacji na stronie programu.

18.00-20.00 Spotkanie z Dominiką Bychawską, koordynatorką programu Obserwatorium Wolności Mediów: Nadarzy się okazja rozmowy na temat wolności słowa w naszej codziennej pracy i aktywności.

Halina obiecała również podzielić się z nami swoimi pierwszymi wrażeniami po powrocie z Rzymu. Póki co, Hala z mężem przesłali nam maila:

"Podróż na starość to kąpiel odmładzająca. Człowiek boi się tej raz
gorącej, raz zimnej wody. Ale to działa. Staramy się korzystać!
Przyjaciele przyjaciół są już naszymi! Byliśmy już u grobów apostołów
i bliskich nam Jana XXIII i Jana Pawła II. O Was wszystkich
pamiętaliśmy zgodnie z obietnicą. Także u Patrona, św. Benedykta w
Subiaco. Jeśli ktoś z Was gdzieś daleko się wybiera, niech tam
znajdzie Siostry Urszulanki. Polecamy!

Wasi Pielgrzymi z wdzięcznością się kreślą

H. i K.

Więcej może nadejdzie... napisane jest dużo."
23:46, lukasz.krzyzanowski
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 marca 2009
19 marca - wolontariusze z północnej Tanzanii

Karolina Łebek i Piotr Marciniak opowiedzą o swoich doświadczeniach z pobytu na wolontariacie w północnej Tanzanii, tuż u podnóża Kilimandzaro.

 .
Plan gry: Trochę o projekcie edukacji komputerowej + Masajowie + kilka zdjęć nie tylko z rajskiej wyspy Zanzibar + dyskusja i pytania.
.

 ZAPOWIEDZI 

26 marca zapraszamy na konferencję Obserwatorium Wolności Słowa "Fakt vs opinia" (15.00-18.00). Po konferencji spotkamy się żeby porozmawiać o wolności słowa i omówić konkretny przypadek z pracy redakcyjnej.

00:32, lukasz.krzyzanowski
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 marca 2009
KOMUNIKAT HALINY:
Zgodnie z Waszą wolą i za sprawą Waszej akcji 13 marca lecimy z mężem we dwoje do Rzymu. Wracamy 24 marca.
Sprawozdanie krótkie będzie na spotkaniu klubowym 26 marca. Właściwe będzie później, gdy zdołamy je przygotować.
Program na 26 marca:
O godzinie 15 - mamy wstęp i zaproszenie na konferencję Obserwatorium Wolności Słowa (informacja poniżej). Zachęcam! Warto czas na to poświęcić.
O godzinie 18 - pokłosie tej konferencji specjalnie dla Warsztatów POLIS przedstawi Dominika Bychawska (Koordynator Obserwatorium wolności mediów w Polsce Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka), a także ja oraz ci z panelistów, którzy się zgodzą.
Wspólnie omówimy praktyczny przypadek.
Punkt drugi - coś opowiem o Rzymie.
Halina

INFORMACJA:
Kolejna konferencja Obserwatorium odbędzie się 26 marca 2009 r. w godzinach 15-18, w sali konferencyjnej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na VI piętrze.
Konferencja zatytułowana jest: Fakt versus Opinia - rozważania na kanwie sprawy Michnik versus Zybertowicz. W charakterze prelegentów wystąpią: prof. Roman Wieruszewski, dr Ireneusz Kamiński, red. Igor Janke, mec. Artur Wdowczyk, red. Bianka Mikołajewska oraz dr Wojciech Machała.
Moderatorem dyskusji będzie Adam Bodnar.
21:11, halina.bortnowska
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2