dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
niedziela, 17 kwietnia 2011
28 kwietnia - Konsultacje tekstowe
22 kwietnia Czwartków nie ma (Święta).

Zaraz po Świętach spotykamy się w pok. 601 (w sali konferencyjnej w godz 16.30-18.30 będzie debata Jakie prawa dla Ślązaków) z tekstami przygotowanymi na podstawie przeprowadzonych wywiadów dot tematów Zmowy obywatelskiej. Do tego spotkania trzeba już być po wywiadzie. Jeśli nie możecie być, przysyłacie maila z tekstem. Czas nas goni, do zakończenia tegorocznych warsztatów zostały nam 3 spotkania, żeby zaliczyć warsztaty, trzeba w tym czasie przygotować tekst do druku.

Dla osób, którym nie wyszły rozmowy (nie udało się umówić z rozmówcą albo termin jest bardzo odległy), przygotowaliśmy alternatywy. Skontaktujcie się z nami, aby ustalić nazwisko rozmówcy.

Pamiętajcie, że to nie muszą być bardzo długie rozmowy. Ważne, żeby były treściwe i trafiały w sedno.
czwartek, 14 kwietnia 2011
14 kwietnia - Klub Czwartkowy z Wiktorem Osiatyńskim o prawach człowieka
Klub Czwartkowy, wyjątkowo o godz. 17, gości spotkanie z okazji publikacji książki prof. Wiktora Osiatyńskiego Prawa człowieka i ich granice.

Miejsce spotkania: Helsińska Fundacja Praw Człowieka ul. Zgoda 11, VI piętro, sala konferencyjna.

Konsultacje tekstowe po spotkaniu (ok. godz. 19).
piątek, 01 kwietnia 2011
7 kwietnia - Indywidualne konsultacje
Indywidualne/poszczególnych zespołów konsultacje tekstowe w pok. 601.

---

6 kwietnia godz. 18 - spotkanie Wirydarza: "Postawy obserwatorów ludobójstwa". Gośćmi będą prof. Barbara Engelking-Boni i Konstanty Gebert.
Czy obserwatorom  ludobójstwa może udzielać się wizja świata oprawców? Czy również oni mogą kwestionować człowieczeństwo ofiar?
Pretekstem do dyskusji są książki Jana Tomasza Grossa "Złote żniwa”, Barbary Engelking - Boni "Jest taki piękny słoneczny dzień" i Jana Grabowskiego "Judenjagd. Polowanie na Żydów 1942-1945.”

13 kwietnia, godz. 18-20.30 - Wstęp do Szkoły Animatorów
Halina Bortnowska wspierana przez polisowych animatorów poprowadzi warsztaty z animacji grup. Jest to szansa szczególnie dla tych z Was, którzy myślą o wspieraniu "Polis" w prowadzeniu warsztatów dziennikarskich - powoli szykujemy się do kolejnych gazet, będziemy też animować obozy letnie dla dwóch biur podróży.
Warsztat kierujemy zarówno do tych, którzy kiedyś prowadzili już warsztaty i chcieliby do tego wrócić, jak i do osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z animacją. Uwaga! Żeby zajęcia były ciekawe dla osób o tak różnych doświadczeniach, musimy wcześniej znać skład osobowy i przygotować warsztaty pod konkretną grupę. Dlatego potraktujcie zgłoszenia poważnie - scenariusz będziemy układać pod każdego z Was: jeśli mówisz, że będziesz, bądź na pewno, od początku zajęć do ich końca.
Udział zgaszajcie na adres m.sopylo@ polis.org.pl do piątku, 8 kwietnia.
Liczba miejsc - ze względu na pojemność sali - ograniczona!