dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
poniedziałek, 23 czerwca 2008
26 czerwca - spotkania nie ma, 3 lipca IGF!

Jedziemy z Halą prowadzić warsztat w Pilicy, więc 26 czerwca spotkania nie będzie.

Za to już 3 lipca spotykamy się znów IGF-owo. Przyspieszamy, więc koniecznie przyjdźcie!

czwartek, 05 czerwca 2008
CZWARTKI CZERWCOWE
Jednym z naszych zadań na czerwiec jest przygotowanie się do działania jako reporter Internetowej Gazety Festiwalu Nauki. Ta Gazeta ma rozciągnąć Festiwal Nauki na cały rok przez informowanie o godnych uwagi imprezach z zakresu popularyzacji nauki, utrwalanie i komentowanie chociaż fragmentów ich treści. W najbliższe czwartki chcemy przećwiczyć robienie tego. Będzie to ćwiczenie praktyczne. Zachęcam, by na spotkanie przynieść tekst o czymś ciekawym, własny lub wybrany z tego, co znajdziecie w prasie lub w internecie.
Najlepiej byłoby pójść na imprezę i potem napisać z niej migawkę, reportażyk, wywiad z kimś ze współ-słuchaczy lub z prelegentem.
Aktualnie zachęcam do napisania na przykład o którymś z wieczorów w PEN-Klubie.
Najbliższy - w poniedziałek, 9 czerwca - jest poświęcony pamięci Osipa Mandelsztama (w 70-lecie śmierci). Mówi Paweł Nerler z Moskwy. Wiersze Mandelsztama czyta Adam Bauman.
Spotkanie prowadzi Adam Pomorski.
Dom Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, godz. 18.00.
18:07, halina.bortnowska , W perspektywie
Link Dodaj komentarz »