dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
piątek, 26 października 2007
W Klubie Czwartkowym spotkamy się teraz 8 listopada

Będzie to prawdopodobnie spotkanie "filmowe" - czyli w jego trakcie obejrzymy film i porozmawiamy o krytyce filmowej.

Dwugodzinne czwartkowe spotkanie tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (Warszawa, ul. Zgoda 11, VI piętro)

A co przed 8 listopada? Wojciech Tochman zapraszał do pomocy Fundacji Itaka w przygotowywaniu na 2 grudnia "Podwieczorków dla Itaki", ale także ogólnie w ramach pomocy wolontariackiej dla fundacji.

Tu znajdziesz zapowiedź i sprawozdanie z poprzedniego spotkania. Możesz też samodzielnie umieścić własny tekst lub komentarz (najlepiej o długości do 5 tys. znaków)

10:43, klub.czwartkowy , W perspektywie
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 22 października 2007
25 października w Klubie Czwartkowym Wojciech Tochman przedstawi coś ze swego warsztatu reportera

Zaalarmuj innych! Spotkanie z "linii" dziennikarskiej, ale nie wyłącznie, bo ma także na celu pewną akcję społeczną dotyczącą godności człowieka (Wirydarz!). Będę gospodynią tego spotkania. Od godz. 17 do 17.45 możliwość omówienia ze mną tekstów nadesłanych i przyniesionych. Halina

tochman.com.pl

Dwugodzinne czwartkowe spotkanie tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (Warszawa, ul. Zgoda 11, VI piętro)

Tu znajdziesz zapowiedź i sprawozdanie z poprzedniego spotkania. Możesz też samodzielnie umieścić własny tekst lub komentarz (najlepiej o długości do 5 tys. znaków)

niedziela, 21 października 2007
Tak wyglądał przedwyborczy Klub Czwartkowy o marketingu politycznym

A tak było na ostatnim Klubie Czwartkowym o marketingu politycznym:

          

                                                    fot. Jan Dąbkowski 

Gośćmi byli Sławomir Olejniczak, właściciel firmy marketingowej, prof. Bohdan Szklarski z Collegium Civitas i dr Sergiusz Trzeciak z Instytutu Sobieskiego.

Jeszcze o 18-tym października
Zaproszenie na najbliższe klubowe spotkanie przyjął dr Sergiusz Trzeciak [www.trzeciak.pl], Prezes Zarządu Instytutu Sobieskiego, ekspert z zakresu marketingu politycznego i PR-u. Do zobaczenia w Fundacji!
maciejsopylo, czwartek, 18 października 2007
  
Info z 16 października:
Ponownie i bardzo usilnie zapraszam na spotkanie Klubu Czwartkowego 18 października. Mamy już dwóch ekspertów (jednym z nich będzie prof. dr Bohdan Szklarski z Collegium Civitas). O godz. 18 rozpoczniemy od krótkiej instrukcji "jak pisać poprawne i ciekawe teksty w oparciu o wysłuchaną debatę?". Do czwartku pozostańcie w kontakcie z tym miejscem na blogu! Halina
halina.bortnowska, wtorek, 16 października 2007
  
"Dziennikarstwo, a marketing polityczny"
Spotkanie klubowe, czwartek 18.X. Staramy się pozyskać gości, może będą nawet rewelacyjni - a może trzeba będzie popracować we własnym gronie. Narazie patrzcie i słuchajcie, bo mamy do czynienia ze zjawiskiem, nad którym chcemy się zastanowić. Usiądziemy w kręgu i po zagajeniu podzielimy się obserwacjami i ocenami. Aby pomóc się przygotować - kilka wstępnych pytań; potem będziemy "drążyć", jak w wywiadzie. Tekst dziennikarski a tekst marketingowy - różnice: - w sposobie tworzenia - w motywacji - w czyich rękach (głowie) decyzja - polityk-towar? - towar gotowy czy do obróbki? jakiej? - granica pomiędzy marketingiem, a dziennikarstwem - marketing polityczny, a etyka dziennikarska Porozmawiamy, a potem napiszemy teksty na nasz blog. Halina
halina.bortnowska, poniedziałek, 15 października 2007

niedziela, 14 października 2007
Przeczytaj koniecznie!
Warto przeczytać felieton Joanny Szczepkowskiej o karze śmierci z ostatnich "Wysokich Obcasów" (13 października 2007). Link wkrótce.
poniedziałek, 08 października 2007
Klub otwarto!

Klub Czwartkowy otworzyły Halina Bortnowska, animatorka spotkań, i Danuta Przywara, prezes Fundacji Helsińskiej, która otrzymała pierwszą kolorową wstążkę - symbol przeciwników kary śmierci (przewiązaną czarną wstążką, bo święto nie jest oficjalnie ogłoszone).

                

O karze śmierci, historii odchodzenia od niej i argumentach przeciw jej stosowaniu mówił Adam Bodnar.

                 

Spotkaniu i akcji towarzyszy hasło i plakat Europejskiego Dnia Przeciw Karze Śmierci.

               

                                                         fot. Jan Dąbkowski 

 
1 , 2