dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
piątek, 30 października 2009
5 listopada - Klub poświęcony pamięci Marka Edelmana

Pamięć o Marku Edelmanie

Zapisujemy ją w sobie, słuchając ludzi, którzy go znali. Będą z nami: Paula Sawicka, która zapisała książkę I była miłość w getcie oraz Ludka i Henryk Wujcowie i Jan Lityński. To początek listy gości. Dołączcie jako słuchacze i jako wspominający.

Zapraszam wszystkich chcących uczcić pamięć Marka Edelmana i chcących go poznać dzięki świadkom historii. Spotkanie ważne zwłaszcza dla studentów i młodych absolwentów, w tym dawnych uczestników WDS, a także najmłodszych przyszłych kolegów z liceum.

Proszę o wzajemne informowanie się i zaglądanie na blog Klubu Czwartkowego; tu ukażą się dalsze informacje.
Zachęcam też do wpisywania komentarzy; te poświęcone Edelmanowi będą mogły być odczytane.
Więcej >> MYŚLENNIK, http://halinabortnowska.blox.pl  

godz. 18.00, siedziba Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, ul. Zgoda 11, 6 piętro. Wszyscy mile widziani!

niedziela, 25 października 2009
Seminarium „Successful Strategies for Creative Internet Activities”
Gazeta.pl, Ambasada USA i Polis zapraszają na: Seminarium „Successful Strategies for Creative Internet Activities” Gościem specjalnym będzie Anne Nelson, wykładowca nowych mediów w Columbia University. Pierwsza cześć to panel dyskusyjny, który zainteresuje wszystkich korzystających na codzień z internetu. Na część warsztatową szczególnie zapraszamy studentów i twórców przestrzeni internetowej. Zapraszamy do siedziby Agory, ul. Czerska 8/10, 26.10. (poniedziałek) godz. 15:00-19:30 Spotkanie wyłącznie w j.angielskim.

Tagi: Polis
12:14, jan_dabkowski
Link Dodaj komentarz »
29 października - Roman Kurkiewicz o wywiadzie

Na najbliższym spotkaniu zaczynamy cykl o wywiadzie z Romanem Kurkiewiczem. Można dołączać do grupy na kolejny cykl/e.

Najbliższe zajęcia zaczniemy od czytania najciekawszych znalezionych przez Was fragmentów wywiadów - niech to będzie pare pytań i odpowiedzi, które Wam się najbardziej podobają. Polecam do tego Duży Format (internetowe wydanie lub przyszłoczwartkowe, poszukajcie np. Teresy Torańskiej, warto też posłuchać Romana Kurkiewicza w Tok.fm - info poniżej). Potem omówimy sam wywiad, a na koniec poćwiczymy.

Roman Kurkiewicz prowadzi audycje Kurkiewy i Pod Tytułem, program o książkach i czytaniu w radiu Tok FM, pisze felietony dla Przekroju. W Collegium Civitas prowadzi zajęcia Warsztat prasowy - literatura faktu.

Kurkiewicz

Wcześniej pracował w Gazecie Wyborczej (m.in. tworzył poprzednika Dużego Formatu - Magazyn Gazety), Życiu Warszawy (wicenaczelny), TVP 2, Polsacie, TV 4, Newsweeku, Przekroju (jako naczelny).

sobota, 17 października 2009
22 października - News - komentowanie efektów zadań reporterskich

Ostatnim zadaniem warsztatowym było przyniesienie prawdziwego newsa - widzicie wydarzenie, które warto opisać, zbieracie wypowiedzi z różnych stron, jeśli na miejscu nie ma drugiej strony (bo to np. urząd czy organizacja, która za to odpowiada, ale ich tam nie ma), to dzwonicie interwencyjnie, przedstawiacie sprawę i dowiadujecie się wyjaśnienia. Dodatkowym atutem będą zdjęcia reporterskie.

Na najbliższym spotkaniu będziemy czytali przyniesione newsy i komentowali z pomocą gości z Gazety Stołecznej. Jest bardzo możliwe, że każdy kto się przyłoży, może liczyć na zainteresowanie - materiałem, jak i swoją osobą ze strony ludzi z Gazety.

Wirydarz rozpoczyna swoje spotkania

WIRYDARZ – grupa działania przeciw antysemityzmowi i ksenofobii

przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka,

partner Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy "Polis" .
 
zaprasza studentów i inne osoby zainteresowane wielokulturowością i kulturą żydowską na spotkania poświęcone
stosunkom polsko-żydowskim, kulturze żydowskiej, problemowi ksenofobii i antysemityzmu
 
Spotkania w semestrze zimowym odbywają się w poniedziałki, w godzinach 18 – 20, w siedziebie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, ul. Zgoda 11, sala konferencyjna, VI piętro

Pierwsze spotkanie: 19 października, gościem będzie Helena Datner.  

Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko oraz krótką informację o motywacji do udziału w spotkaniach prosimy przesyłać na adres mailowy: marta.wirydarz@gazeta.pl lub magda.wirydarz@gazeta.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 18 października 2009 r.
Szczegóły: www.wirydarz.blox.pl 

Tagi: Wirydarz
18:36, jan_dabkowski
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2