dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
sobota, 18 lutego 2012
Drugi - dziennikarski! - semestr Warsztatów Czwartkowych
Zapraszamy uczestników I semestru i wszystkich tych, którzy jeszcze do nas nie dołączyli a są zainteresowani dziennikarstwem na II semestr warsztatów czwartkowych. Podczas spotkań I semestru głównie dyskutowaliśmy. Teraz bierzemy się za pisanie!
Spotkania jak zwykle (już od 20 lat!) w czwartki - godz. 18.00, sala konferencyjna HFPC (ul. Zgoda 11, VI p.).

Co przed nami?

23 lutego - o tym, czym jest odpowiedzialne dziennikarstwo i dlaczego warto chodzić na warsztaty opowie Halina Bortnowska (założycielka warsztatów, animatorka działań społecznych, przewodnicząca Rady HFPC) oraz zaproszeni przez nas weterani warsztatów.

1 marca - Informacja dziennikarska. Jak szukać newsów? (spotkanie z dziennikarzem/dziennikarzami newsowymi)

8 marca - Piszemy pierwsze newsy! - warsztat z informacji dziennikarskiej.

[zadanie na następne spotkanie: znaleźć temat i napisać newsa]

15 marca - czytamy nasze newsy

22 marca - Wywiad. Jak pozyskać rozmówcę, pytać, redagować? Spotkanie z gościem - mistrzem wywiadu.

29 marca - Piszemy wywiady! - warsztat.

[zadanie na następne spotkanie: znajdź rozmówcę i zrób wywiad]

[5 kwietnia - spotkania nie ma (Wielkanoc)]

12 kwietnia - czytamy nasze wywiady

[zadanie na następne spotkanie: znajdź tematy, które zgłosiłbyś na kolegium redaktorowi naczelnemu jako tematy do następnego numeru ogólnopolskiej gazety]

19 kwietnia - 10 grzechów dziennikarza-stażysty. Jak pokazać się na stażu od dobrej strony i dać sobie szansę zostania w redakcji? - spotkanie z redaktorem jednej z ogólnopolskich gazet.

Po tym spotkaniu stworzymy najaktywniejszym uczestnikom dotychczasowych spotkań szansę pisania i konsultowania tekstów. Dobre i świetne postaramy się opublikować.

26 kwietnia - Reportaż - jak do niego dojść? - spotkanie z gościem - mistrzem reportażu.

[3 maja - spotkania nie ma (Święto)]

10 maja - piszemy migawki (mini-reportaże) - warsztat

[zadanie na następne spotkanie: znaleźć temat i napisać migawkę]

17 maja - czytamy nasze migawki. Zakończenie cyklu

Najaktywniejsi uczestnicy naszego cyklu otrzymają propozycje staży w mediach, ci trochę mniej aktywni - rekomendacje "Polis" na staż.

Zapraszamy! Zgłoszenia wysyłajcie na adres: czwartki@polis.org.pl

08:28, klub.czwartkowy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 grudnia 2011
Aktualności
1.12 - Zaczynamy tworzyć redakcję multimedialnej gazety festiwalowej "Domysły" przy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.

8-19 grudnia - trwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie. i wychodzi nasza gazeta "Domysły".

15.12 - Podsumowanie roku, czyli spotkanie aktualnych klubowiczów z Czwartkowiczami i Polisowcami z całej 20-letniej historii spotkań i działań Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy "Polis".

Potem nastąpi przerwa świąteczno-noworoczno-sesyjno-feryjna. Drugi semestr zacznie się 23.2.2012.
poniedziałek, 28 listopada 2011
1 grudnia 2011 r. promocja książki Haliny Bortnowskiej "Co to, to nie" w ŻIH
Żydowski Instytut Historyczny i Grupa Wirydarz zapraszają na promocję książki "Co to, to nie. Myślennik Haliny Bortnowskiej”. W programie spotkania: Czyje drzwi płonęły? - dyskusja na temat roli Kościoła katolickiego w kształtowaniu stosunków polsko-żydowskich.
środa, 23 listopada 2011
24 listopada - Spotkanie z Haliną Bortnowską wokół książki „Co to, to nie”

O warsztacie dziennikarskim i o tym, co od kuchni. Postaramy się odpowiedzieć m.in. na pytanie co gotowanie ma wspólnego z pisaniem i zastanowimy się wspólnie, jakie są cechy dobrej pracy. A co  dla Was jest w niej najważniejsze i dlaczego? Zastanówcie się już teraz. Inspiracji możecie szukać w książce.

wtorek, 15 listopada 2011
17 listopada o 17.30. - pokaz filmu "Życie toczy się dalej"

Wirydarz - grupa działania przeciwko antysemityzmowi i ksenofobii zaprasza na pokaz filmu Karin Kaper i Dirka Szuszies "Ale życie toczy się dalej" i dyskusję z Karin Kaper, reżyserką, producentką i jedną z bohaterek filmu.

Film opowiada historię trzech polskich i trzech niemieckich kobiet, przedstawicielek różnych pokoleń, których rodzinne losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą po zakończeniu drugiej wojny światowej. Każda z nich przez swoją historię wnosi osobisty wkład do tematu „ucieczka i wypędzenie”. Film o ojczyźnie, wojnie, życiu na obczyźnie i wpływie wielkich wydarzeń historycznych na losy małych ludzi.

Uwaga! Spotkanie rozpocznie się o 17.30.!

17:44, grupawirydarz , W wirydarzu
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 43