dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
czwartek, 03 listopada 2011
3 października - Dziennikarz vs. wymiar sprawiedliwości
Dorota Głowacka z Obserwatorium wolności mediów w Polsce przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka opowie o tym, jak się ma wolność słowa w Polsce, o problemach dziennikarzy z prawem oraz o akcji "Wykreśl 212 kk".
czwartek, 20 października 2011
27 października - Maciej Czajkowski o BBC, telewizji, etyce i misji
Reporter i producent programów w BBC opowie o swoim wieloletnim doświadczeniu w telewizji, o standardach pracy i etyce reportera newsowego i misji mediów publicznych.
środa, 19 października 2011
20 października - Roman Kurkiewicz o nowych książkach z literatury faktu, które musisz przeczytać

Które najnowsze książki z literatury faktu szczególnie warto przeczytać?

Jaki typ reportażu przetrwa: gazetowy czy książkowy?

O tym wszystkim, podczas najbliższego klubu czwartkowego, opowie nam Roman Kurkiewicz - wykładowca dziennikarstwa w Collegium Civitas oraz UW, autor wielu programów o książkach i czytaniu, dziennikarz prasowy, telewizyjny i radiowy.

Na zajęcia przygotowaliśmy również specjalne zadanie!

Na spotkanie zapraszamy jak zwykle w czwartek, w godz. 18–20, w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, ul. Zgoda 11, VI piętro, sala konferencyjna.

Do zobaczenia!

00:29, martamazus
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 października 2011
13 października - Waldemar Paś o stażu w gazecie codziennej i dziennikarstwie newsowym UWAGA! Zmiana miejsca spotkania!

Podczas najbliższego Klubu Czwartkowego spotkanie z Waldemarem Pasiem, redaktorem naczelnym dziennika "Metro".

UWAGA! Wyjątkowo, z powodu remontu w sali konferencyjnej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, spotkanie odbędzie się w Collegium Civitas (XII piętro w Pałacu Kultury, Plac Defilad 1) w auli A.

Rozmawiać będziemy o tym, jak wygląda praca w gazecie codziennej, o co chodzi w dziennikarstwie newsowym i co robić, a czego nie robić na stażu dziennikarskim.

Zapraszamy, jak zwykle o 18:00!


17:13, martamazus
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 października 2011
6 października - Halina Bortnowska o styku rzetelnego dziennikarstwa i praw człowieka
Halina Bortnowska jak co roku otworzy spotkania czwartkowe. Marta Mazuś przedstawi szczegóły programu Klubu Czwartkowego, edycji 2011/12, powie o "Polis" i możliwościach działania.

Potem chętnych zapraszamy do klubokawiarni Wrzenie Świata na godz. 19 na spotkanie "Kara śmierci dziś" - Czy można nazywać się obrońcą praw człowieka i jednocześnie dopuszczać karanie śmiercią? Spotkanie z udziałem Haliny Bortnowskiej i Draginji Nadażdin. Organizator: Grupa Horyzont - przeciw karze śmierci przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Stowarzyszeniu Młodych Dziennikarzy "Polis".
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 43