dziennikarstwo - warsztaty - zbliżenie do zawodu - spotkania - ludzie, którzy dają do myślenia - prawa człowieka - czwartki - warsztaty czwartkowe - stowarzyszenie młodych dziennikarzy polis
środa, 07 listopada 2012
Trzecie spotkanie - gościmy Annę Wacławik-Orpik, zaczynamy cykl o wywiadzie

Gościem najbliższych warsztatów (czwartek, 8 listopada) będzie Anna Wacławik-Orpik a spotkaniem z nią zainaugurujemy cykl poświęcony wywiadowi.

 Z wykształcenia archeolog, od wielu lat jest związana z radiem - od 1997 z Grupą Radiową Agory, gdzie pracowała w kilku stacjach muzycznych. Była dyrektorem programowym ROCKRADIA. Jako reporterka współpracowała z TVP. Od kilku lat jest dziennikarką Radia TOK FM. Z Andą Rottenberg prowadzi program poświęcony sztuce "Andymateria", a w niedzielne wieczory zaprasza gości na "Wywiad pogłębiony".

Interesuje się tematyką społeczną i psychologią. Pisała teksty dla miesięcznika EmFemme, Gazety Wyborczej oraz portali Tokfm.pl i Gazeta.pl. W 2011 roku otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii "Wywiad" za rozmowy z byłym wychowankiem domu dziecka i z pedagogiem z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Jest autorką książki "Życie - zderzenie czołowe", zbioru rozmów z księdzem Adamem Bonieckim, siostrą Małgorzatą Chmielewską, Evą Klonowski, Krystyną Starczewską i Andą Rottenberg.

Przed spotkaniem posłuchaj audycji i poczytaj rozmowy Anny Wacławik-Orpik

czwartek, 03 listopada 2011
3 października - Dziennikarz vs. wymiar sprawiedliwości
Dorota Głowacka z Obserwatorium wolności mediów w Polsce przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka opowie o tym, jak się ma wolność słowa w Polsce, o problemach dziennikarzy z prawem oraz o akcji "Wykreśl 212 kk".
sobota, 30 maja 2009
KOMUNIKAT HALINY
Odbyło się ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Klubu Czwartkowego. Gościem był redaktor Konstanty Gebert. Jak się można po tym prelegencie spodziewać - nie było to opowiadanie podróżnicze o afrykańskim kraju "Ruanda". Podobnie jak Wojciech Tochman, Gebert przygląda się ludziom i ich problemom z najwyższą powagą, z tego, co czyta, widzi i słyszy buduje odpowiedź na pytanie, wyrastające z całego kontekstu jego życia: o unikalność Shoa, zagłady Żydów, lecz też o naturę ludobójstwa dokonanego w Ruandzie. A także o to, co dalej - jak szukać ratunku, jak pomóc ofiarom, a także sprawcom - czy możliwe jest oczyszczenie? Jakie poczynania mogą je przynieść?
Uczestnikom Warsztatów potrzebny jest rozwój ich dziennikarskich umiejętności, czemu służą rady "starszych kolegów", ale także rozszerzanie horyzontów, co dają świadectwa ich myślenia i przeżyć. W przyszłym roku z pewnością zadbamy o kontynuację spotkań z gośćmi, lecz także wrócimy do ćwiczeń warsztatowych w grupach.

WAKACJE KLUBOWE OD 1 CZERWCA.

Do września zawieszamy regularne spotkania na żywo. Zachęcam do regularnego kontaktu z tym miejscem w internecie, gdzie będę umieszczać komunikaty i zaproszenia. We wtorki będą się ukazywać ewentualne zawiadomienia o nadzwyczajnych spotkaniach czwartkowych oraz o moich dyżurach w konkretne czwartki w sali na VI piętrze lub w pokoju 512 (Zgoda 11) od g. 17.00 do 19.00. Będę wdzięczna za sygnały telefoniczne czy i kiedy ktoś się wybiera.
4 czerwca spotkania ani dyżuru nie będzie - świętujemy (i opisujemy jak było - przysyłając na blog klubowy).
11 czerwca: spotkania nie będzie - Święto Bożego Ciała.